Whois Sorgulama

Sorgulamak için aşağıdaki kutucuğa alan adını giriniz.Alan adı Whois bilgisi nedir?

Her alan adı (domain) kaydı esnasında alan adının hak sahibini, finansal ve teknik sorumlusunu belirlemek için oluşturularak, kayıt yazmanı aracılığı ile kayıt firmasına iletilen ve içerisinde şahıs veya firma ismi, telefon, e-mail ve fiziki adres detaylarını barındıran veriler bütününe alan adı (domain) whois bilgisi denir.

Whois sorgulama nasıl çalışır?

Domain whois sorgulama, yetkilendirilmiş ip adresleri üzerinden ilgili Registry firmasına veya whois sunucusunu özel anlaşmalar ile barındıran resmi yazmanların yine özel olarak kurup, güvenlik şartlarını tahsis ettiği veri tabanına iletilmesi ile gerçekleştirilir.

Gizli whois kaydı/bilgisi nedir?

Kimi domainlerin kimlik bilgileri gizlenmiştir. Bu durum domain whois protection olarak anılır. Whois protection’a sahip alan adlarının sahiplerine veya finansal ya da teknik yöneticilerine ulaşmak için whois bilgisinin gizliliğini üstlenen proxy (vekil) adresine bildirimde bulunmak gerekir.

Her whois protection servis sağlayıcı, ICANN kuralları gereği kendisi üzerinden iletilen bildirimleri kimliğini gizlediği alan adının gerçek sahibine ulaştırmak zorundadır. Bu zorunlulukta beyan esas kabul edildiğinden whois bilgisi gizlenen alan adlarının gerçek sahibine ulaşmak için iletişim bilgilerinin doğruluğu ve güncelliği öncelikle ilgili alan adının sahibinin sorumluluğundadır.


HostLand Logo'in Whois Servisleri

Whois Gizleme

Whois Gizleme

Whois gizleme, alan adı kayıt bilgilerinin 3. kişiler tarafından görünmesi engelleyen domain hizmetidir.

Whois Doğrulama

Whois Doğrulama

Her yeni kontak bilgisi domain whois detayında kullanılmadan önce ÜCRETSİZ doğrulatılır.

Whois Güvenliği

Whois Güvenliği

Alan adı sahiplerimizin güvenliği için whois bilgileri sadece yetkilendirilmiş hesaplar üzerinden doğrulanmış kontaklar ile değiştirilebilir.

Whois Sorgulama

Whois Sorgulama

Whois sorgulama servisiyle domain adının kime ait olduğunu kolayca bulun! HostLand'in ücretsiz domain whois servislerinden hemen faydalanın!

Powered by WHMCompleteSolution